Hitta!
Generic filters

Resultat Gymnasiet

HÖSTTERMINEN 2019
Hästhoppning
Ponny
1. Anmanda Schyman Kitas gymnasium
2. Rebecka antonsson Kitas gymnasium
3. Nicole rosendahl Kitas gymnasium
Häst
1. Cornelia Rasmusson Kitas gymnasium
2. Anja Röman Kitas gymnasium
3. Molly Örtendahl Kitas gymnasium
___________________________________________________________________________
Futsal
Tjejer
1. Kitas gymnasium
2. Polhemsgymnasiet
3. Klara gymnasium
Killar
1. Kitas gymnasium
2. Polhemsgymnasiet
3. Göteborgs Högre Samskola
________________________________________________________

Innebandy
Tjejer
1. K
itas gymnasium
2. Mimers Hus gymnasium
3. LM Engströms gymnasium
Killar
1. Polhemsgymnasiet
2. Göteborgs Högre Samskola
3. Mimers Hus gymnasium

_______________________________________________________
VÅRTERMINEN 2019
Handboll
Tjejer
1. Göteborgs Högre Samskola
2. Kitas gymnasium
3. Klara gymnasium
Killar
1. Göteborgs Högre Samskola
2. Kitas gymnasium
3. Klara gymnasium
______________________________________________________________________ 

Golf
Slaggolf
1. Fabian Hagberg Prolympia V Göteborg
2.Tim Robertsson Prolympia V Göteborg
3. Simon Sand-Uhlén Kitas gymnasium
Scratch
1. Lucas Evertsson LM Engströms gymnasium
2. Jacob Lundberg Göteborgs Högre Samskola
3. Nathalie Nutu Göteborgs Högre Samskola
_____________________________________________________________________
Fotboll
Tjejer
1. Kitas gymnasium
2. Polhemsgymnasiet
3. delas av Klara gymnasium och Gbg Högre Samskola
Killar
1. Kitas gymnasium
2. Angeredsgymnasiuet
3. delas av Polhemsgymnasiet och Gbg Högre Samskola
_____________________________________________________________________
Sand Cup Beachvolley
1. Kitas  lag 1
2. Hvitfeldtska gymnasiet
3. Cybergymnasiet lag 1
_____________________________________________
HÖSTTERMINEN 2018
Beachvolley
1. Kitas gymnasium
2. Hvitfeldtska gymnasiet 1
3. angeredsgymnasiet 3
_____________________________________________
Ultimate Frisbee Inomhus
1.
2.
3.
______________________________________________
Innebandy
1.
2.
3.
_______________________________________________

VÅRTERMINEN 2018
Handboll
Tjejer
1. Kitas
2. Göteborgs Högre Samskola
Killar
1. Kitas
2. Polhemsgymnasiet
3. Göteborgs Högre Samskola
_______________________________________________________
Fotboll
Tjejer
1. Kitas
2. LM Engströms gymnasiym
3. Göteborgs Högre Samskola
Killar
1. Kitas delad  placering med Cybergymnasiet
3. LM Engströms gymnasium
________________________________________________________
Sand Cup Beachvolley
1. Hvitfeldtska gymnasiet
2. IT-gymnasiet
3. Cybergymnasiet
_____________________________________________________
Innebandy
Tjejer

1. Kitas gymnasium
2. Göteborgs Högre Samskola
Killar
1. Kitas gymnasium
2. Göteborgs Högre Samskola
___________________________________________________ 

Curling
1. Polhemsgymnasiet
2. Hulebäcksgymnasiet
________________________________________________

HÖSTTERMINEN 2017
Beachvolley
1.  Hvitfeldtska
2.  Sigrid Rudebäck 3
3.  Donnergymnasiet
_______________________________________________
VÅRTERMINEN VT 2017
Fotboll
Tjejer
1. Kitas
2. Mikael Elias
3. LM Engström
Killar
1. Mikael Elias
2. Angered
3. Kitas
___________________________________________________
HÖSTTERMINEN 2016
Innebandy
Tjejer
1. Polhemsgymnasiet
2. Katrinelundsgymnasiet
Killar
1. Mimers Hus
2. Kitas gymnasium
_________________________________________________

Beachvolley
1. Hvitfeldtska gymnasiet
2. Polhemsgymnasiet
3. IT-gymnasiet
_____________________________________________________
Golf
Slaggolf
1. Hampus Allenborg Torslandaskolan
2. David Hård Kitas gymnasium
3. Hanna Hakeröd Torslandaskolan
Scratch
1. Ester Fägersten Nordlyckeskolan
2. Melwin Heyne Sundqvist Nordlyckeskolan
3. Albin Kihl Torslandaskolan
_________________________________________________
VÅRTERMINEN 2016
Fotboll

Tjejer
1.  Mikael  Elias Teoretiska
2.  Kitas
3.  Hermods
Killar
1.  Kitas
2.  Angered
3.  L M Engström
__________________________________________________________________
HÖSTTERMINEN 2015
Handboll
Tjejer
1.  Kitas gymnasium
2.  Mimers Hus gymnasium
Killar
1.  Kitas gymnasium
2.  Mimers Hus gymnasium
______________________________________________________________________________
Innebandy
tjejer
1.
2.
3.
Killar
_________________________________________________________________
Beachvolley
1.  Sigrid Rudebecks gymnasium
2.  Hulebäcksgymnasiet
3.  Katrinelundsgymnasie
_________________________________________________________________
VÅRTERMINEN 2015
Handboll
Tjejer
1.   Polhemsgymnasiet
2.   Kitas gymnasium
3.   Sjölins gymnasium
Killar
1.   Katrinelundsgymnasiet
2.   Kitas gymnasium
3.   Kitas gymnasium
_________________________________________________________________
Sand Cup Beachvolley
1. Katrinelundsgymnasiet
2. Hulebäcksgymnasiet
3. Polhemsgymnasiet
_________________________________________________________________

Golf-DM
Slaggolf
1.  Rasmus Jonasson Glöstorpsskolan
2.  Max Jisonsund Fridaskolan Mölnlycke
3.  Ebba Luttu Torslandaskolan
Scratch
1.  Filip Esborg Prolympia Västra Göteborg
2.  Ludvig sernhede Torslandaskolan
3.  Albin Kihl Torslandaskolan
_________________________________________________________________
Fotbolls-DM
Tjejer
1.  katrinelundsgymnasiet
2.  Kitas gymnasium
3.  Göteborgs Högre Samskola
Killar
1.  Göteborgs Högre Samskola
2.  Angeredsgymnasiet
3.  Framtidsgymnasiet
_______________________________________________________________Ö
HÖSTTERMINEN 2014
Beachvolleyboll
1.   Katrineludsgymnasiet
2.   Katrinelundsgymnasiet
3.   Polhemsgymnasiet
__________________________________________________________________
Innebandy
Tjejer 
1.
2.
3.
Killar
_____________________________________________________________________
VÅRTERMINEN 2014
Golf
Scratch
1.  Alfred Eriksson Nordlyckeskolan
2.  Filip Forslund Aroseniusskolan
3.  Adam Falk Mikael Elias Teoretiska Gymnasium
Slaggolf
1.  Elof Hallin Mikael Elias Teoretiska Gymnasium
2.  Madeleine Ngo Mikael Elias Teoretiska Gymnasium
3.  Carl Larsson LM Engströms Gymnasium
_________________________________________________________________

Fotboll
Tjejer
1.  Kitas gymnasium
2.  Porthälla gymnasium
Killar
1.  Angeredsgymnasiet
2.  Polhemsgymnasiet
_________________________________________________________________
Sand Cup Beachvolley
1.  Donnergymnasiet
2.  Polhemsgymnasiet
3.  LM Engströms gymnasium
__________________________________________________________________
Innebandy
Tjejer
1.  Katrinelundsgymnasiet
2. LM Engströms gymnasium
3.  Kitas gymnasium
Killar
1.  Polhemsgymnasiet
2.  Kitas gymnasium
3.  Katrinelundsgymnasiet
_________________________________________________________________
Curling
1.  Donnergymnassiet/Almida
2.  Kunskapsgymnasiet
3.  Mikael Elias Teoretiska Gymnasium
_________________________________________________________________
HÖSTTERMINEN 2013
Beachvolley
1. Sigrid Rudebecks gymnasium
2. Donnergymnasiet
3. Katrinelundsgymnasiet
_________________________________________________________________
VÅRTERMINEN 2012
SandCupBeachvolley
1.   Kitas gymnasium
2.   Lerums gymnasium
3.   Lerums gymnasium
____________________________________________________________________
Fotboll
Tjejer
1.
2.
3.
Killar
1.
2.
3.
_________________________________________________________________
Golf
Slaggolf
1.   Fredrik Gustavsson Kitas gymn  resultat 82
Scratch
1.   Oscar Mölne Jensen gymn resultat 76
2.   Axel Johanson Kärralundsskolan resultat 77
3.   Karl filip Bjerke Einarsson Kärralundsskolan resultat 81