fbpx
Hitta!
Generic filters

Resultat Gymnasiet

VÅRTERMINEN 2022
Handboll
Tjejer
1. Kitas Gymnasium
2. Göteborgs Högre Samskola
3. Hulebäcksgymnasiet
Killar
1. Kitas Gymnasium
2. Göteborgs Högre Samskola
____________________________________________________________
Sand Cup Beachvolley
1. Aspero Idrottsgymnasium
2. Klara Teorektiska Postgatan
3. LM Engströms gymnasium
___________________________________________________________
Fotboll
Tjejer
1. Aspero Idrottsgymnasium
2. Klara Teoretiska Postgatan
3. Kitas Gymnasium
Killar
1. Kitas Gymnasium
2. Göteborgs Högre Samskola
3. Aspero Idrottsgymnasium
___________________________________________________________
HÖSTTERMINEN 2021
Fotboll
tjejer
1. Kitas gymnasium
2. Hulebäcksgymnasiuet
3. LM Engströms gymnasium
Killar
1. Hulebäcksgymnasiuet
2. Göteborgs Högre Samskola
3. Kitas gymnasium
_____________________________________________________________
HÖSTTERMINEN 2020
Fotboll
Tjejer
1. Kitas gymnasium
2. Klara gymnasium
3. Göteborgs Högre Samskola
Killar
1. Kitas gymnasium
2. Göteborgs Högre Samskola
3. Klara Teoretiska gymnasium
___________________________________________________________
VÅRTERMINEN 2020
Inga resultat att rapportera då Corona satte stopp för vår tävlingsverksamhet.

HÖSTTERMINEN 2019
Hästhoppning
Ponny
1. Anmanda Schyman Kitas gymnasium
2. Rebecka antonsson Kitas gymnasium
3. Nicole rosendahl Kitas gymnasium
Häst
1. Cornelia Rasmusson Kitas gymnasium
2. Anja Röman Kitas gymnasium
3. Molly Örtendahl Kitas gymnasium
________________________________________________________________
Futsal
Tjejer
1. Kitas gymnasium
2. Polhemsgymnasiet
3. Klara gymnasium
Killar
1. Kitas gymnasium
2. Polhemsgymnasiet
3. Göteborgs Högre Samskola
________________________________________________________

Innebandy
Tjejer
1. K
itas gymnasium
2. Mimers Hus gymnasium
3. LM Engströms gymnasium
Killar
1. Polhemsgymnasiet
2. Göteborgs Högre Samskola
3. Mimers Hus gymnasium
_______________________________________________________
VÅRTERMINEN 2019
Handboll
Tjejer
1. Göteborgs Högre Samskola
2. Kitas gymnasium
3. Klara gymnasium
Killar
1. Göteborgs Högre Samskola
2. Kitas gymnasium
3. Klara gymnasium
______________________________________________________________________ 

Golf
Slaggolf
1. Fabian Hagberg Prolympia V Göteborg
2.Tim Robertsson Prolympia V Göteborg
3. Simon Sand-Uhlén Kitas gymnasium
Scratch
1. Lucas Evertsson LM Engströms gymnasium
2. Jacob Lundberg Göteborgs Högre Samskola
3. Nathalie Nutu Göteborgs Högre Samskola
_____________________________________________________________________
Fotboll
Tjejer
1. Kitas gymnasium
2. Polhemsgymnasiet
3. delas av Klara gymnasium och Gbg Högre Samskola
Killar
1. Kitas gymnasium
2. Angeredsgymnasiuet
3. delas av Polhemsgymnasiet och Gbg Högre Samskola
_____________________________________________________________________
Sand Cup Beachvolley
1. Kitas  lag 1
2. Hvitfeldtska gymnasiet
3. Cybergymnasiet lag 1
____________________________________________________________________